Marcin Kołodziejczyk
Kierownik Utrzymania Ruchu Montażu

Utrzymanie ruchu i nadzór procesowy

Dział Utrzymania Ruchu zajmuje się zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury technicznej, którą stanowi park maszynowy. Zapewnienie jego prawidłowego działania jest naszym priorytetem. Nasze służby utrzymania ruchu są w stałej gotowości do eliminowania zagrożeń, wystąpień awarii oraz nieplanowanych postojów w celu zachowania pełnej ciągłości produkcji. Zajmujemy się również poprawą stabilności procesów wytwarzania, obniżaniem kosztów związanych z produkcją oraz wydłużaniem czasu żywotności i wykorzystania maszyn oraz urządzeń.

Nadzór nad prawidłowym działaniem firmy

Pod naszym nadzorem znajdują się również wszelkie systemy podtrzymujące pracę maszyn jakim na przykład jest system chłodzenia cieczy obsługujący maszyny wtryskowe, system odzysku ciepła czy system oczyszczania i uzdatniania wody technologicznej. Utrzymujemy stały i ciągły nadzór nad wszelkimi mediami naszej prężnie rozwijającej się i dynamicznie działającej firmy. Wykorzystujemy do tego celu najnowsze osiągnięcia technologiczne jak i systemowe, testujemy i wdrażamy je by sprostać wszelkim wymogom jakościowym oraz produkcyjnym.

Przemysław Gajewski
Kierownik Utrzymania Ruchu Wtryskowni

Dominik Gawluk
Project Manager - Mechatronik

Mechatronika - nauka przyszłości

Zadaniem mechatronika nie jest naprawa konkretnego elementu mechanicznego ani elektrycznego, lecz zdiagnozowanie problemu z maszyną oraz jak najszybsza wymiana podzespołów i regulacja elementów. Następnie optymalizacja procesów, co umożliwi szybki powrót maszyny do jej stabilnej pracy. Tworzenie algorytmów sterownia w programowaniu sterowników PLC i projektowaniu systemów mechatronicznych wykorzystywanych w maszynach pozwalają na stabilne działania maszyn i ich eksploatacje. Dzięki wiedzy z zakresu budowy maszyn realizowane są projekty budowania nowych maszyn oraz modernizacja już istniejących.